KKK

1. Mida tähendab membraanülikond?

See tähendab, et ülikond on valmistatud erilisest 3-kihilisest materjalist, milles on 1 kihina spetsiaalne membraan, mille ülesandeks on hoida tuul ja vesi väljaspool, kuidas samas lasta higistamisega toodetav aur välja. Erilist vihmaülikonda seega ei ole vaja.

2. Mis kasu on metsas membraanülikonnast?

Jahimees saab metsas hakkama ühe ja sama riietusega, olgu tegemist siis vihmasaju või lörtsiga, päikesepaiste või pakasega. Jahimees püsib kuivana ja see muudab jahilkäigu mõnusaks.

3. Membraanidest kasutatakse erinevaid nimetusi. Miks nii?

Maailmas on erinevaid membraankangaste valmistajaid, kes teevad sellist materjali paljudele riietuse tootjatele vastavalt nende soovidele. Riietuse tootjad annavad tihti tellitud membraankangale oma kaubamärgi. AIR-TEX on JahtiJakt ülikonnas kasutatav, ekslusiivne vee- ja tuulekindel spetsiaalne membraankangas. 

4. Kuidas võib tarbija olla kindel AIR-TEX membraankanga kõrges kvaliteedis?

AIR-TEX membraankangas on teinud läbi testid kahes kõrgelthinnatud Soome laboris,  Soome Riikliku Tehnilise Uurimiskeskuse ja Tampere Ülikooli spetsiaalriietuse laborites. Lisaks on neid ülikondi süstemaatiliselt katsetatud jahiolukordades paljudes maades

5. Kuidas toimis AIR-TEX ülikonna veekindlustest?

Soome Riikliku Tehnilise Uurimiskeskuse labor sooritas ülikonna veekindluse katsetused. Test sooritati, lisades aste-astmelt vee survet AIR-TEX membraanile ja katset korrati 5 korda. Iga kord sai AIR-TEX membraan veekindluses labori seadmetega mõõdetava maksimumtulemuse, 10 000 mm veesammast.
Hingavuse testid tegi Tampere Ülikooli spetsiaalriietuse labor. Katsetused tehti higistava, sooja nukuga. Seade imiteerib inimese soojatootmist ja higistamist, sellega saab mõõta riietuse soojapidavust ja veeauru läbilaskvust (=hingavust). Testi tulemused tõestasid head hingavust.

Copyright © Matkaja OÜ |